Toplam Firma: 41636

Otomotiv Tanıtım Komitesi
2008-07-16 02:07:35

Otomotiv Tanıtım Komitesi


ULUDAĞ Taşıt Araçları ve Yan Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (UİB-TAYSİB) önderliğinde, Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) ve Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) katılımıyla Otomotiv Endüstrisi Tanıtım Komitesi (OETK) oluşturuldu. 

Yan sanayinin taklit ürün anlamından kurtarılarak ana sanayi ile bir bütün olduğunu vurgulayacak olan OETK, otomotiv endüstrisinin de Ar-Ge merkezi olmasının bir hayal olmadığını anlatacak. 2023 yılında 4-5 milyon araç üretimi hedefleyen sektör geçtiğimiz yıl 1,2 milyon araç üretim hedefini yakaladı. 21.3 milyar dolar ihracat rakamıyla ülke ihracatının yüzde 20’den fazlasını gerçekleştiren otomotiv endüstrisi Türkiye ihracatının beşte birini gerçekleştiriyor. Sektör bu yılın ilk üç ayında 7 milyar 140 milyon dolar ihracat rakamına erişti. Sektör şimdi Avrupa’da ilk 3 arasına girmeyi hedefliyor. Komite, otomotiv endüstrisinin kamuoyundaki algılamasını geliştirmeyi amaçlıyor.

Etiketler: samsung televizyon servis, oto lastik kampanyalari, istanbul oto servis, hyundai CIkma parCa izmir, CamaSIr yIkama makinalarI, buharlI yIkama, otomobil, otomotiv, sektOr, teknoloji, klima, cd Calar, cam, kaporta

Kaynak: Hurriyet

Toplam Ziyaretçi Sayısı : 1972

 


 

Paylaş
 

Müşteri Yorumları

118 Firma - Sirket Rehberi - Bilinmeyen Numaralar Olarak Firmaya Başarılar Diliyoruz.
5 Puan Verildi
118 Firma - Sirket Rehberi - B Tarafından 2013-12-16 00:00:00 Tarihinde Eklenmiş.

Yorum Ekle
Otomotiv Tanıtım Komitesi Haber / Makalesi ile ilgili görüşlerinizi ve deneyimlerinizi herkesle paylaşın...
Yorumunuz :*
Değerlendirme Puanı :
Adınız - Soyadınız:
Email Adresiniz :
Sitede Gösterilmeyecektir.
Güvenlik Kodu :
 

Genel İlanlar

Firma Ürünleri

Kampanyalar

Firma Satımlar

Firma Kiralama