Toplam Firma: 41636

İngiltere`de Araç Satışları Düştü
2009-02-04 10:02:41

İngiltere`de Araç Satışları Düştü


İngiltere Motor Üreticileri ve Tüccarları Birliği, geçen yıl yeni araç satışlarının 2007`ye göre yüzde 11 gerilediğini açıkladı.

İngiltere motor üreticileri ve tüccarları birliği Başkanı Paul Everitt yaptığı açıklamada, ``küresel ekonomik gerileme, uluslararası bankacılık ve finans sektöründeki kriz, 2008 yılında İngiltere otomotiv sektöründe tahmin edilemez güçlüklere yol açtı`` dedi.

Bu yılın otomotiv sektörü için daha kötü bir yıl olacağını belirten Everitt, yeni araç satışları ve üretimin önemli oranda azalacağını ifade etti.

Açıklamada, geçen yıl Aralık ayında araç satışlarının da bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 21 düştüğü de belirtildi.

Hindistan şirketi Tata`nın sahip olduğu Jaguar ve Land Rover, İngiltere`deki fabrikalarında üretimini azaltırken, Ford Southampton`daki fabrikasında haftalık çalışma süresini dört güne indirdi, Nissan`da ise çalışanların çoğu part-time çalışmaya başladı.

2008`de İngiltere`de toplam araç satışları, 1996 yılından bu yana en düşük seviyesini gördü.

Güney Kore`de üretimde düşüşler

İngiliz otomotiv sektörü gelişmeleri kaygıyla izlerken, Güney Kore`nin araç üretiminin, son 7 yılda ilk kez geçen yıl düştüğü açıklandı.

Kore Otomobil Üreticileri Derneği`ne göre, Güney Kore`de 2008 yılında otomobil, kamyon ve otobüs üretimi 2007`ye göre yüzde 6 buçuk geriledi.

Etiketler: emek oto galeri, imser iS makinalarI, bosch servisleri istanbul, motosiklet ehliyet, arabam kom 2el, sahibinde otomobil, otomotiv, araC, alIm, satIm, ekonomi, kriz, otomobil, modifiye oto, otomotiv sektOrU, pazarlama, doGuSuoto, modifiye, araba, sanayi, sektOr, icat

Kaynak: ekonomigundemi.com

Toplam Ziyaretçi Sayısı : 6629

 


 

Paylaş
 

Müşteri Yorumları

118 Firma - Sirket Rehberi - Bilinmeyen Numaralar Olarak Firmaya Başarılar Diliyoruz.
5 Puan Verildi
118 Firma - Sirket Rehberi - B Tarafından 2013-12-16 00:00:00 Tarihinde Eklenmiş.

Yorum Ekle
İngiltere`de Araç Satışları Düştü Haber / Makalesi ile ilgili görüşlerinizi ve deneyimlerinizi herkesle paylaşın...
Yorumunuz :*
Değerlendirme Puanı :
Adınız - Soyadınız:
Email Adresiniz :
Sitede Gösterilmeyecektir.
Güvenlik Kodu :
 

Genel İlanlar

Firma Ürünleri

Kampanyalar

Firma Satımlar

Firma Kiralama