Toplam Firma: 41636

Ford Otosan Abd Yolcusu
2008-07-16 02:07:55

Ford Otosan Abd Yolcusu


Ford Otosan, Kocaeli fabrikasında üretilen Transit Connect`i Ford`un anavatanı olan ABD`ye ihraç etmeye hazırlanıyor 

Ford Otosan Genel Müdürü Michael Flewitt , Kocaeli fabrikasında üretilen Transit Connect araçları gelecek yıldan itibaren ABD`ye ihraç edeceklerini belirterek fabrikanın kapasitesini bu yıl 320 bine çıkaracaklarını bildirdi.

Ford Otosan`ın ABD`ye yapacağı ihracata ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Flewitt, Ford`un anavatanı olan ABD`ye ilk kez Türkiye`den otomobil ihraç edileceğini vurguladı.

Flewitt, söz konusu ihracat için Ford Otosan`ın Kocaeli fabrikasının kapasitesinde 20 bin adetlik artış sağlanacağını, İnönü fabrikasındaki üretim potansiyelinin de artırılacağını ifade etti.

ABD`deki olası talebe karşı Avrupa`da da Ford`a ait fabrikalardan birinde Transit Connect üretimi gerçekleştirilmesinin hedeflendiğini dile getiren Flewitt, bu konudaki çalışmaların Ford Otasan ile birlikte yürütüldüğünü kaydetti.

Flewitt, ABD`de ticari araç pazarında Ford`un, yüzde 40`lık pazar payı ile ilk sırada yer aldığını, Transit Connect`in de bu pazarda küçük şirketler için çok cazip olacağını söyledi.

Transit Connect`in tasarımına, Ford`un ABD`deki merkezinde başlandığını ve öncelikle Avrupa pazarları için geliştirildiğini aktaran Flewitt, Transit Connect`in, Türkiye ve Avrupa pazarlarından farklı olan ABD pazarı dinamikleri doğrultusunda Ford Otosan tarafından yeniden geliştirileceğini, bu pazara sunulacak aracın en önemli farklılığının ise 2.0 litre benzinli motor ve otomatik şanzıman olacağını kaydetti.

Etiketler: madeni yaG markalarI, en ucuz araba kiralama, online oto yedek parCa, ikinci iS makinalarI, araba kiralama fiyatlarI adana, araba cekici, otomobil, sektOr, Otv, araba, nissan, fuar, oscar, otomotiv, teknoloji, klima, cd Calar, cam, kaporta

Kaynak: Cumhuriyet

Toplam Ziyaretçi Sayısı : 2520

 


 

Paylaş
 

Müşteri Yorumları

118 Firma - Sirket Rehberi - Bilinmeyen Numaralar Olarak Firmaya Başarılar Diliyoruz.
5 Puan Verildi
118 Firma - Sirket Rehberi - B Tarafından 2013-12-16 00:00:00 Tarihinde Eklenmiş.

Yorum Ekle
Ford Otosan Abd Yolcusu Haber / Makalesi ile ilgili görüşlerinizi ve deneyimlerinizi herkesle paylaşın...
Yorumunuz :*
Değerlendirme Puanı :
Adınız - Soyadınız:
Email Adresiniz :
Sitede Gösterilmeyecektir.
Güvenlik Kodu :
 

Genel İlanlar

Firma Ürünleri

Kampanyalar

Firma Satımlar

Firma Kiralama